Obec Bajtava

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Samospráva obce

E-mail Tlačiť PDF

 

 

 

v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

 

Normal 0 false 21 false false false SK X-NONE X-NONE

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

 

 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

Áramszolgáltatás szüneteltetése

Západoslovenská distribučná, a.s. oznamuje našim obyvateľom, že dňa 04.05.2021 / utorok/ v čase od 8,00 hod. do 16,00 hod. bude z dôvodu vykonávania plánovanej práce na zariadeniach distribučnej sústavy prerušená dodávka elektriny v celej obci Bajtava.


A Nyugat-szlovákiai Áramszolgáltató Zrt. értesíti lakosainkat, hogy 2021.05.04-én / kedd/ 8,00 órától 16,00 óráig az elosztóhálózat tervezett karbantartása miatt szünetelni fog az áramszolgáltatás az egész községben.

 

 

 

Od 3. marca 2021 v čase od 05:00 hod. do 01:00 hod. nasledujúcej noci platí zákaz vychádzania a to do odvolania, najneskôr však do konca núdzového stavu, teda uplynutím 19.marca 2021.

Najdôležitejšie zmeny platné od 3. marca 2021

  • zavádza sa nočný zákaz vychádzania s prísnejším režimom v čase od 20:00 hod. do 01:00 hod.,
  • ruší sa výnimka na vychádzky do prírody mimo okres,
  • pri nevyhnutnosti cestovať do práce je potrebné sa preukázať potvrdením od zamestnávateľa s určením pracovnej doby a miesta výkonu práce,
  • zavádza sa povinnosť nosiť respirátor FFP2 od 8. marca 2021 v obchode a v hromadnej doprave a od 15. marca 2021 aj vo všetkých interiéroch (okrem domácnosti),
  • od 8. marca sa ruší výnimka, ktorá povoľuje pozitívnym na covid-19 vychádzať z domu na akýkoľvek účel vrátane vstupu do predajní okrem odôvodnenej návštevy lekára a lekárne,
  • vo vyhradených hodinách pre dôchodcov budú môcť nakupovať aj zdravotne postihnuté osoby a ich sprievod na základe preukazu ZŤP a preukazu asistenta,
  • výrazne sa zvýši policajná kontrola dodržiavania opatrení ako aj kontrola na hraniciach.

 

 

 

 

 

 

ako-sa-scitat - SK+HU 1184x656.png

 

 

 

 

 

Po desiatich rokoch sa na Slovensku opäť uskutoční sčítanie obyvateľov.  Papierovú formu  sčítacích hárkov po prvý raz v histórii nahradí elektronický sčítací formulár.

Elektronické sčítanie obyvateľov sa uskutoční v období od 15. februára do 31. marca 2021.

Povinnosť sčítať sa majú všetci obyvatelia, ktorí majú v Slovenskej republike trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Obyvateľom sa zároveň rozumie aj občan Európskej únie,  ktorý má na území Slovenskej republiky obvyklý pobyt.

Všetky údaje, ktoré obyvateľ uvedie v sčítacom formulári sa musia vzťahovať k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc z 31. decembra 2020 na 1. januára 2021.

Vyplnenie formulára prebieha výlučne elektronicky pomocou počítača, tabletu, alebo mobilného telefónu s pripojením na internet. Obyvateľ sa sčítava sám z domu, alebo môže požiadať o pomoc blízkej osoby. Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony, sčítací formulár vyplní jeho zákonný zástupca.

Sčítací formulár bude dostupný na webovej stránke www.scitanie.sk alebo sčítať sa môžete aj cez mobilnú aplikáciu.

Obyvatelia, ktorí nemajú k dispozícii potrebné počítačové vybavenie, internet, alebo chýbajú im digitálne zručnosti môžu využívať tzv. asistované sčítanie. To znamená, že buď navštívia kontaktné miesto, kde sa sčítajú sami vyplnením elektronického  sčítacieho formulára prípadne za pomoci stacionárneho asistenta, alebo telefonicky požiadajú o mobilného asistenta, ktorý ich navštívi doma a sčíta ich.

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu, na základe rozhodnutia vlády Slovenskej republiky, asistovaná časť sčítania začne od 1. apríla 2021 a potrvá najneskôr do 31. októbra 2021.

Sčítanie obyvateľov prinesie nenahraditeľné informácie o stave spoločnosti, o jej demografických, sociálno-ekonomických a kultúrnych štruktúrach, o domácnostiach obyvateľov a ich bývaní.

Bližšie informácie o sčítaní obyvateľov nájdete na webovej stránke www.scitanie.sk

 

 


 

Tíz év elteltével ismét népszámlálást tartunk Szlovákiában. A történelemben először a papíralapú népszámlálási ívet felváltja annak elektronikus változata.

Az elektronikus népszámlálásra 2021. február 15. és március 31. között kerül sor.

A népszámlálásban köteles részt venni mindenki, aki a Szlovák Köztársaság területén állandó vagy átmeneti tartózkodási hellyel, esetleg megtűrt státuszúként tartózkodási engedéllyel rendelkezik. Lakosnak számít továbbá az európai uniós állampolgár, ha a szokásos tartózkodási helye a Szlovák Köztársaság területén van.

A lakos által a kérdőívben megadott összes adatnak a népszámlálás szempontjából döntő pillanatra kell vonatkoznia, ami a 2020. december 31. és 2021. január 1-je közti éjfél.

A népszámlálási ív kitöltése kizárólag elektronikusan, számítógép, tablet segítségével, interneten keresztül történik. A lakos a kérdőívet önmaga tölti ki otthonában, vagy megkérheti közeli hozzátartozója segítségét. Kiskorú vagy cselekvőképtelen személy helyett az elektronikus kérdőívet a törvényes képviselő tölti ki.

Az elektronikus kérdőív a www.scitanie.sk honlapon, illetve az erre a célra létrehozott mobil applikáción keresztül érhető el.

Azok a lakosok, akik nem rendelkeznek számítógéppel, internettel, vagy nincsenek számítógépes ismereteik, élhetnek az ún. asszisztált számlálás lehetőségével. Ez azt jelenti, hogy felkereshetik a kapcsolattartó helyet, ahol a népszámlálási ívet vagy önmaguk töltik ki, vagy asszisztens segítségét kérhetik, illetve telefonon mozgó asszisztenst igényelhetnek, aki a lakosokat az otthonaikban keresi fel és a lakosokkal együtt elvégzi az elektromos kérdőív kitöltését.

Az aktuális járványügyi helyzetre való tekintettel, a Szlovák Köztársaság Kormányának határozata értelmében a népszámlálás asszisztált része 2021. április 1-jén kezdődik és legkésőbb október 31-éig tart.

 

A népszámlálás pótolhatatlan információkat biztosít a társadalom állapotáról, a demográfiai, szociális, gazdasági és kulturális struktúrákról, valamint a lakosok élet- és lakáskörülményeiről, melyek például a községek megosztott adójának, a projektek stb. alapját képezik.

A népszámlálással kapcsolatos bővebb információt a www.scitanie.sk honlapon találnak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opatrenia Sociálnej poisťovne v súvislosti s koronavírusom: 

 

 

 

Projekt : " Zníženie energetickej náročnosti budovy Obecného úradu a kultúrneho domu v obci Bajtava"

 

 

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

 

 

 

 

Obec podpísala zmluvu s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu o poskytnutí dotácie   12 825 pre projekt “Budovanie bezplatnej Wifi siete v obci Bajtava“ .Spoluúčasť obce na projekt je plánovaná vo výške 675 , čo je 5 % z celkového rozpočtu projektu, ktorý je plánovaný vo výške 13 500 €. V súčasnosti prebieha kontrola

 

 


Názov projektu:Budovanie bezplatnej Wifi siete v obci Bajtava

ITMS2014+:311070T123

Operačný program: Integrovaná infraštruktúra

Prioritná os: 7. Informačná spoločnosť

Špecifický cieľ: 7.1 zvýšenie pokrytia širokopásmovým internetom / NGN

Prijímateľ:Obec Bajtava

Miesto realizácie: Obec Bajtava

Výška nenávratného príspevku: 12 825,00 €

Stručný opis projektu: Hlavným cieľom projektu je zvýšenie dostupnosti širokopásmového internetu v obci prostredníctvom vybudovania bezplatných WiFi zón. Vybudovanie WiFi prístupových bodov na verejne dostupných priestranstvách poskytne bezplatné pripojenie všetkým občanom a návštevníkom obce k širokopásmovému internetu o minimálnej rýchlosti

30 Mbit/s.

Prístupový bod:

1.Obecný úrad a kultúrny dom – 4 ks externý AP

2. Materská škola – 2 ks externý AP

3. Mládežnícky klub – 1 ks externý AP

4. Obytný komplex – 1 ks externý AP

5. Skládka odpadu, budova Vážnice – 1 ks externý AP

Aktuálny stav realizácie projektu: Na realizáciu hlavnej aktivity projektu bolo vykonané verejné obstarávanie, ktoré po ukončení prijímateľ podal na kontrolu riadiacemu orgánu. Po schválení kontroly verejného obstarávania riadiacim orgánom bude nasledovať realizácia projektu.

Informácie o Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra nájdete na www.opii.gov.sk

Riadiaci orgán: www.mindop.sk
Centrálny koordinačný orgán:
www.eufondy.sk

 

 

 

 

Adresa úradu:

Obec Bajtava č.  86
943 65 Bajtava

Tel./ fax:

+421 36 75 75 128

E- mail:


Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Starosta obce:

Jozef BENKÓ
kontakt: 0915 662 400

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Poslanci obecného zastupiteľstva:  

Terézia BERNáTH-zástupca starostu obce
Ildikó VARGOVÁ                                                       
Vojtech MLATEC
Alfréd BALLÁN
Krisztina KOČNER

Hlavná kontrolórka obce:
Mária BALOGOVÁ

e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Úradné hodiny:

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok

obedňajšia prestávka

7:00 - 15:00
7:00 - 15:00
7:00 - 17:00
nestránkový deň
7:00 - 15:00

12:00 - 12:30

Symboly obce

Erb obce
Pečať obce
Vlajka obce